Nalepení fototapety na dveře

Postup při aplikaci samolepící fototapety na dveře

Dveře před polepem umístíme nejlépe do vodorovné polohy.

Potřebné pomůcky k polepu: rozprašovač / např. na květiny /, plastová stěrka na vyhlazení a vytlačení vody, ulamovací nožík.

Plochu je vhodné před lepením upravit. Plocha musí být hladká bez výstupku, prohlubenin ,rýh, děr atp. Doporučujeme úpravu jemným smirkem. Nerovnosti zatmelit vhodným tmelem a opět upravit do hladka smirkovým jemným plátnem. Následně je potřeba očistit  a odmastit plochu / líh, technický benzín, saponát /. Pokud zůstanou na lepící ploše nějaké nečistoty, nerovnosti vše se po nalepení projeví. Po tomto důkladném očištění můžeme přistoupit k samotnému polepu.

Opatrně stáhneme z tapety krycí papírovou fólii. Lepící plochy se nesmí na sucho vzájemně slepit !!! Stranu s lepidlem postříkáme slabým roztokem se saponátem (např. JAR). Můžeme i dveře. Tapetu opatrně postupně položíme na dveře.   nebo měkkým kartáčkem jemně vyhladíme tisk. Vzniklé bubliny vytlačíme přes okraje. Optimálně necháme zaschnout do příštího dne, pak ořežeme přesahující okraje a dveře můžeme zasadit nazpět.